Nem csak ön érzi így: valóban egyre rosszabb a Google kereső
Három keresőt is górcső alá vettek német kutatók, és kiderült: egyre inkább elárasztják a keresőket a haszontalan spamek.
Három keresőt is górcső alá vettek német kutatók, és kiderült: egyre inkább elárasztják a keresőket a haszontalan spamek.
A Google minden év végén nyilvánosságra hozza, hogy a keresője szerint mely személyekre, milyen eseményekre és fogalmakra kerestek rá leggyakrabban a felhasználók, bemutatva ezzel az adott időszak legnépszerűbb témáit, illetve a legfontosabb változásokat az előző évi trendekhez képest.
Mindenféle jegyzeteket adhatunk hozzá az egyes cikkekhez, amint megjelenik a Google keresőben a már tesztelt új funkció. Ezeket a megjegyzéseket, tippeket pedig mások is megtekinthetik majd.
A Google több mint 120 országban tette elérhetővé a mesterséges intelligenciával felturbózott internetes keresőjét. Az újítás hamarosan a magyar felhasználók számára is elérhetővé válhat.
Egy 2018 szeptemberi hét legtöbb bevételt hozó kereséseibe enged bepillantást az a lista, mely a Google ellen zajló trösztellenes per részeként látott napvilágot: taroltak az Apple-termékekre irányuló keresések, de több érdekesség is kiderült.
Jópofa apróságot rejtett el a keresőben a Google, csak rá kell keresni hozzá a Halloween-re.
A Google nem szeretné, ha a mesterséges intelligencia (MI) miatt kevesebb hirdetési bevétele lenne, ezért azon dolgozik, hogy a reklámokat a MI-vezérelt keresések találati oldalaiba is bepakolja.
Egyre jobban terjednek a valótlanságok a neten, ezek azonosításában lehet hasznos segítség a Google újdonsága, mely segít egy adott fotóról megállapítani, valóban azt mutatja-e, amit egyes helyeken állítanak róla.
Amellett, hogy egyre inkább terjednek a mesterséges intelligencián alapuló képgenerátorokkal készülő fotók, úgy tűnik, már kiemelt helyekre is bekerülhetnek az interneten. Ezt bizonyítja az is, hogy egy ikonikus történelmi pillanat találati oldalán is egy teljesen hamis fotó került kiemelt helyre a Google-ben. Történelemhamisítás a javából.
A Chrome alapértelmezett keresőjét, a Google-t akarja egy rendszerüzenetben lecseréltetni a Windows 11 legújabb értesítése – a felhasználók azonban finoman fogalmazva sem örülnek neki túlzottan.
A Gmailben és a Google Dokumentumokban egy ideje már elérhető funkció érkezik a Google keresőbe: a mesterséges intelligencia ellenőrizni fogja, nyelvtanilag helyes-e a beírt mondat.
Kiszivárgott e-mail-cím, telefonszám vagy webcím – kérvényezhetjük azon oldalak törlését a Google keresési találatai közül, amelyek illetéktelenül tartalmazzák ezen adataink valamelyikét. Ami még fontosabb: most már jelezni is képes lesz az érintettnek a rendszer, ha valahol a neten felbukkant egy érzékeny adat róla.
Több új funkció is érkezik az androidos és az iPhone-os Chrome böngészőbe. Mindegyikük a keresést könnyíti meg.
Több fontos újítást és javítást is hozott a Chrome böngésző új, 115-ös verziója, amelyet eredetileg múlt hétre időzítettek, de végül csak most jelent meg.
Az ír adatvédelmi hatóság szerint a Google nem adott elég információt a Bard nevű szolgáltatásával kapcsolatban arról, hogy miként maradnak biztonságban a felhasználói adatok. A szolgáltatás uniós rajtja ezért függőben van.
Számos bejelentést tett a keddi konferenciáján a Google, melyek érintik a hagyományos keresőt és a Bard nevű, mesterségesintelligencia-alapú chatbotot is.
Nincs mindenki tisztában vele, mi a különbség a meteor és a meteorit között. Akár tudja, akár nem, a Google kereső rejteget egy apró meglepetést a témában.